Jak dbać o biżuterię
Jak dbać o biżuterię

Mamy dla Was parę rad, dzięki którym Wasza biżuteria pozostanie piękna na długi czas.

 

  • Nie pozwól swojej biżuterii na kontakt z substancjami chemicznymi. Zdejmuj ją podczas prac domowych.
  • Perfumy czy spraye do włosów również mogą zaszkodzić biżuterii! Środki w nich zawarte mogą, tak samo jak środki czystości, sprawić, że srebro i kamienie (szczególnie naturalne) zmatowieją. Środki te mogą nawet doprowadzić do zniszczenia powierzchni srebra czy naturalnych kamieni. Zakładaj biżuterię jako ostatnią przed wyjściem, już po uszykowaniu się.
  • Nie kąp się w biżuterii - zarówno w domu jak i w basenie czy morzu - woda może spowodować ciemnienie lub matowienie srebra, złota czy kamieni oraz odlepianie się kryształów. W najgorszym przypadku może nawet zniszczyć powierzchnię naturalnych kamieni.
  • Gdy nie nosisz biżuterii schowaj ją do pudełeczka, żeby miała jak najmniejszy kontakt ze słońcem i powietrzem, które mogą powodować ciemnienie srebra czy złota oraz odbarwianie się kamieni naturalnych. Biżuteria leżąca na półce bez odpowiedniej ochrony może też łatwiej się zarysować.
  • Zdejmuj biżuterię przed wysiłkiem fizycznym. Podczas intensywnego treningu łatwiej jest zerwać łańcuszek czy zgubić kolczyk, a pot może powodować odbarwienia srebra i złota.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium